Idea prac licencjackich jest zbliżona do magisterek

Pierwszym fragmentem są nauka dyplomowe

Od kilku lat obowiązuje w Polsce trójstopniowy podział studiów. Pierwszym etapem są studia licencjackie, na których pisze się prace licencjackie. Chętni do kształcenia się na wyższym poziomie już nie mają wyboru jak dawniej - muszą podjąć naukę na studiach I stopnia, ukończyć je z pozytywnym wynikiem, by móc kontynuować edukację na studiach II stopnia (uzupełniających, magisterskich).

Studenci są przygotowani

Ma to swoje dobre strony. Żacy chcący kształcić się dalej dzięki pisaniu pracy licencjackiej przygotowują się do tworzenia pracy magisterskiej, która stanowi wyższy szczebel rozwoju intelektualnego, naukowego. W ten sposób studenci są już przygotowani do wzrostu wymagań, ponieważ przechodzą swoistego rodzaju test, ćwiczą, jak tworzy się dobrą pracę dyplomową.

Studenci powinni zidentyfikować kłopot

Prace licencjackie ustępują obszernością oraz poziomem dogłębności analizy pracom magisterskim, ale ich idea jest mniej więcej taka sama. Studenci muszą zidentyfikować jakiś problem, zagadnienie teoretyczne lub praktyczne, przeanalizować je oraz wyciągnąć wnioski, postawić jakieś hipotezy i je zweryfikować. Nikt nie wymaga od nich tworzenia nowych teorii.

Prawie medycynie

Narzekać mogą ci, którzy czuli się na tyle mocni, że od razu radzili sobie z pracą magisterską. Teraz mają dwa razy więcej roboty i żadnego wyboru, ponieważ jednolite studia magisterskie pozostały na nielicznych kierunkach, np. prawie i medycynie. Ale jeśli są rzeczywiście tacy dobrzy, bez problemu poradzą sobie z pracami licencjackimi, które stanowią przetarcie przed magisterkami.

ADV

   biologiczne.com