Ulubione tematy prac licencjackich.

Pierwsza klasa to tematy, które można nazwać ogólnie problemami bieżącymi. W grę wchodzą prace licencjackie zarówno z dziedziny ekonomii, jak i socjologii, ale także takie kierunki jak informatyka czy biologia mają sporą ilość bieżących problemów badawczych, które z różnych powodów skupiają na sobie uwagę naukowców, w tym także autorów prac licencjackich.

Druga kategoria to wszelkie tematy umożliwiające przełożenie zjawisk ze świata Makro na świat mikro. Boom na tę tematykę zaczął się razem z kryzysem. Prace licencjackie z ekonomii bardzo często dotyczą sposobu, w jaki kryzys gospodarki światowej przekłada się na kryzys naszych własnych oszczędności. Tematy z tej branży porusza także choćby psychologia.

Bardzo popularną grupą tematów są wszelkie tematy socjologiczne. Socjologia jako nauka łącząca po trosze wszystkie inne działy wiedzy, gromadzi wielu entuzjastów i badaczy, którzy piszą prace licencjackie na temat najróżniejszych zjawisk: od mechanizmów biologicznych po zasady ekonomiczne i to, w jaki sposób różne zjawiska kształtują społeczeństwa i vice versa.

Czwartą taką grupą tematów na prace licencjackie są tak zwane tematy incydentalne: dwa lata temu "wzięcie" miały prace licencjackie o powodziach, w tym roku o rynku walutowym, zeszły rok minął pod znakiem wirusów komputerowych . Takie tematy szybko się pojawiają, ale następnie odchodzą w zapomnienie, choć często rodzą bardzo dobre prace licencjackie.

Tak naprawdę każdy powinien wybierać temat dla siebie. Nie powinno się pisać prac licencjackich tylko dlatego, że są ciekawe, chwytliwe, albo niosą nadzieję na większy rozgłos. W ten sposób wiele się nie da osiągnąć, natomiast badając to, co stanowi przedmiot naszych pasji możemy stanąć na drodze prawdziwego samokształcenia.

ADV

   biologiczne.com