Warto pisać prace magisterskie pod okiem dobrych promotorów.

Osobą, ma pomagać studentowi

Prace magisterskie, które musi napisać każdy kończący studia są pisane zawsze pod okiem promotora. Jest on osobą, która ma pomagać studentowi w trakcie pisania i konsultować wszystkie kolejne etapy pracy.

Związku tym, chcemy napisać

Zanim przystąpimy do wyboru promotora warto posłuchać co mają do powiedzenia o nim starsze roczniki. Niektórzy promotorzy są dalecy od ideału i ich pomoc przy pisaniu pracy jest właściwie zerowa. W związku z tym, jeśli chcemy napisać naprawdę dobrą pracę magisterską, wybierajmy promotora, który cieszy się dobrą opinią.

Uwagi kwestii zawartości

Dobry promotor to taki, który jest specjalistą z danej dziedziny. Dzięki temu jego uwagi co do zawartości merytorycznej pracy będą rzeczywiście wartościowe. Dodatkowo zna on środowisko i literaturę fachową, więc może nam podsunąć, z których źródeł warto skorzystać, a które lepiej odstawić na półkę. Jeśli nasza dziedzina wymaga poparcia badaniami, to może on również pomóc nam w kontaktach z placówkami badawczymi, gdzie będziemy mogli badania wykonać.

Przed wyborem promotora patrzmy również na to, czy ma on wyznaczone godziny konsultacji ze studentami. Jeśli nawet jest specjalistą w danej dziedzinie, ale z racji ilości zajęć na tej i innych uczelniach, trudno się z nim umówić, to może jednak lepiej poszukać kogoś mniej utytułowanego, ale z kim łatwiej się spotkać.

Zależna traktujemy ją

Biorąc powyższe pod uwagę, dobry promotor jest wręcz niezastąpiony przy pisaniu pracy magisterskiej. Oczywiście jeśli zakładamy, że chcemy się do pisania pracy magisterskiej naprawdę przyłożyć. Jeśli nam na niej nie zależy i traktujemy ją wyłącznie jako konieczność, to wybór promotora również pozostaje bez znaczenia.

ADV

   biologiczne.com