Prace licencjackie na pewno wzbogacą materiały zebrane podczas wyjazdu zagranicznego

Obecnie studia wyższe wyglądają nieco inaczej niż jeszcze w latach 90. Dzisiaj istnieje system ECTS, który jest częścią programu Erasmus promującego międzynarodową wymianę studencką i integrację środowiska akademickiego w Europie.

Ects ujednolica studiowania krajach

Europejski system Transferu Punktów stworzony przez Komisję Europejską jest zbiorem wytycznych dotyczących organizacyjnej strony współpracy między uczelniami z różnych krajów Starego Kontynentu. ECTS ujednolica sposób studiowania w krajach europejskich.

Dzięki niemu można odbyć część edukacji na uczelni zagranicznej i etap ten zostanie wliczony do programu studiów w szkole macierzystej (w praktyce wygląda to tak, że trzeba zaliczyć jeszcze różnice programowe, ponieważ nie cały program zrealizowany za granicą można porównać z tym krajowym).

Inni stawiają poznanie

Studenckie wyjazdy zagraniczne są wykorzystywane rozmaicie. Część uczniów zbiera materiały do prac, na podstawie których piszą prace licencjackie. Inni stawiają na poznanie kraju. Są też tacy, którzy zarabiają (zwłaszcza jeśli jest to kraj znacznie zamożniejszy od Polski, np. Norwegia, Niemcy).

Czasami rodzą bliższe

Podczas pobytu na innej uczelni nawiązuje się również nowe znajomości, kontakty, zwłaszcza międzynarodowe i międzykulturowe (zwykle na wymianie studenci z innych krajów trzymają się razem). To może zaprocentować w późniejszym życiu. Niekiedy właśnie tak rodzą się też bliższe relacje dające początek związkom uczuciowym.

ADV

   biologiczne.com